top of page

How the Top 10 Fared Last Week



CLASS 7A


1. Central-Phenix City (18); 7-0 beat Percy Julian 35-6

2. Thompson (1); 6-1 beat Oak Mountain 67-7

3. Auburn; 6-1 did not play

4. Mary Montgomery; 8-0 beat #7 Baker 35-14

5. Vestavia Hills; 5-2 lost to #8 Hewitt Trussville 55-27

6. Enterprise; 5-2 lost to #9 Dothan 21-14

7. Baker; 6-2 lost to #4 Mary Montgomery 35-14

8. Hewitt-Trussville; 6-2 beat #5 Vestavia Hills 55-27

9. Dothan; 6-2 beat #6 Enterprise 21-14

10. Sparkman; 5-2 lost to Bob Jones 31-13



CLASS 6A


1. Saraland (15); 8-0 beat Baldwin County 56-7

2. Clay-Chalkville (4); 7-0 beat Huffman 72-0

3. Hillcrest-Tuscaloosa; 8-0 beat Bessemer 28-0

4. Muscle Shoals; 7-0 beat Decatur 56-3

5. Mountain Brook; 5-2 lost to #6 Parker 13-10

6. Parker; 7-1 beat #5 Mountain Brook 13-10

7. Helena; 8-0 beat Briarwood 28-24

8. Hartselle; 6-2 beat Athens 21-14

9. Oxford; 6-1 did not play

10. Theodore; 5-2 beat Blount 35-0



CLASS 5A


1. Gulf Shores (14); 8-0 beat elberta 55-7

2. Ramsay (5); 6-2 beat John Carroll 28-0

3. Central-Clay County; 7-0 beat Sylacauga 48-0

4. Pleasant Grove; 6-1 beat Fairfield 48-13

5. Moody; 7-1 beat St. Clair County 60-0

6. Guntersville; 6-0 did not play

7. Southside-Gadsden; 6-1 did not play

8. Fairview; 7-0 beat Brewer 39-0

9. Leeds; 5-2 beat Alexandria 48-14

10. Vigor*; 5-2 beat Leflore 31-0



CLASS 4A


1. Andalusia (15); 8-0 beat Slocomb 42-6

2. Cherokee County (1); 7-0 beat Fultondale 35-0

3. Montgomery Catholic; 8-0 beat Bullock County 38-0

4. Jackson (2); 6-0 beat Satsuma 49-6

5. West Morgan (1); 7-0 beat West Limestone 42-7

6. Handley; 6-1 beat Talladega 51-13

7. Jacksonville; 7-1 beat Munford 58-14

8. Corner; 7-0 beat Oak Grove 42-13

9. Bibb County; 7-1 beat Montevallo 34-0

10. Oneonta; 5-2 did not play



CLASS 3A

1. Mars Hill Bible (16); 8-0 beat Phil Campbell 62-6

2. Mobile Christian (1); 8-0 beat cottage Hill 34-0

3. Madison Academy (2); 7-0 beat Vinemont 49-8

4. Gordo; 7-1 beat Fayette County 35-6

5. St. James; 6-2 beat #9 Trinity 47-8

6. Thomasville; 6-0 beat Excel 35-7

7. Sylvania; 6-1 beat Plainview 42-8

8. Geraldine; 6-1 beat Westbrook Christian 30-7

9. Trinity; 7-1 lost to #5 St. James 47-8

10. Houston Academy; 6-1 beat Northside Methodist 42-7



CLASS 2A


1. B.B. Comer (11); 8-0 beat Thorsby 35-13

2. Highland Home (4); 8-0 beat Barbour County 39-0

3. Pisgah (1); 7-0 beat North Sand Mountain 54-13

4. Fyffe (3); 6-1 beat Sand Rock 47-0

5. Reeltown; 7-0 beat Horseshoe Bend 48-6

6. Sulligent; 8-0 beat Lamar County 48-6

7. Cottonwood; 6-0 beat G.W. long 48-15

8. Locust Fork; 8-0 beat Southeastern Blount 49-0

9. Luverne; 6-2 lost to Goshen 34-17

10. Tanner; 6-2 beat Lexington 64-34



CLASS 1A


1. Leroy (19); 6-0 beat Southern Choctaw 41-6

2. Elba; 7-0 beat #8 Georgiana 38-6

3. Sweet Water; 6-1 beat Keith 27-7

4. Millry; 7-1 beat J.F. Shields 67-0

5. Loachapoka; 7-0 beat Autaugaville 30-13

6. Lynn; 6-1 beat Brilliant 63-6

7. Wadley; 6-1 beat Victory Chirstian 34-0

8. Georgiana; 6-2 lost to # 2 Elba 38-6

9. Coosa Christian 1-5 beat Cedar Bluff 94-7

10. South Lamar; 6-2 beat Sumiton Christian 1-0

Commentaires


bottom of page