AHSAA 2nd Round Playoff Pairings



CLASS 7A QUARTERFINALS

Theodore (10-1) at Central-Phenix City (11-0)

Enterprise (8-3) at Auburn (10-1)

Oak Mountain (7-4) at Thompson (10-1)

Hewitt-Trussville (9-2) at Hoover (11-0)


CLASS 6A SECOND ROUND

Hillcrest-Tuscaloosa (9-2) at Baldwin County (8-3)

Lee-Montgomery (8-2) at Saraland (9-2)

Hueytown (10-1) at McGill-Toolen (7-4)

Spanish Fort (10-1) at Opelika (8-3)

Oxford (7-4) at Pinson Valley (8-3)

Jackson-Olin (9-2) at Mountain Brook (10-1)

Gardendale (9-2) at Homewood (6-5)

Briarwood (10-1) at Clay-Chalkville (11-0)


CLASS 5A SECOND ROUND

Demopolis (7-4) at Andalusia (7-4)

Greenville (8-3) at UMS-Wright (10-1)

Central-Clay County (9-2) at Faith Academy (6-4)

St. Paul’s (8-3) at Pike Road (10-0)

Ramsay (6-4) at Center Point (8-3)

Leeds (10-1) at Pleasant Grove (9-1)

Fairview (10-1) at Russellville (9-2)

Parker (10-1) at Alexandria (11-0)


CLASS 4A SECOND ROUND

Jacksonville (7-3) at American Christian (10-1)

Vigor (10-1) at Cherokee County (7-3)

Bibb County (9-2) at Handley (8-2)

Jackson (9-2) at St. James (10-1)

Priceville (10-1) at Madison Academy (10-1)

Good Hope (8-3) at Northside (10-1)

Randolph (10-1) at Brooks (11-0)

Gordo (9-2) at Oneonta (10-1)


CLASS 3A SECOND ROUND

Trinity (9-2) at Montgomery Academy (8-3)

Opp (9-2) at T.R. Miller (9-2)

Montgomery Catholic (11-0) at Bayside Academy (9-2)

Hillcrest-Evergreen (6-5) at Slocomb (8-3)

Fyffe (9-1) at J.B. Pennington (8-3)

Oakman (9-2) at Saks (10-1)

Lauderdale County (10-1) at Piedmont (9-2)

Ohatchee (9-2) at Winfield (11-0)


CLASS 2A SECOND ROUND

B.B. Comer (9-2) at J.U. Isabella (8-3)

Ariton (10-1) at Clarke County (9-2)

Luverne (9-1) at Lanett (9-2)

Elba (10-1) at Highland Home (6-5)

Sulligent (7-4) at Southeastern (7-4)

Cleveland (9-2) at Midfield (9-1)

Tanner (8-3) at Mars Hill Bible (8-3)

Aliceville (8-3) at Spring Garden (11-0)


CLASS 1A SECOND ROUND

Notasulga (9-1) at Keith (9-1)

Millry (8-3) at Brantley (10-0)

Linden (5-4) at Maplesville (10-1)

Kinston (8-3) at Sweet Water (10-0)

Woodland (4-7) at Meek (8-3)

Hubbertville (8-2) at Wadley (10-1)

Decatur Heritage (9-2) at Ragland (9-2)

Winterboro (7-4) at Pickens County (9-2)