top of page

AHSAA 1st Round Playoff Pairings



CLASS 7A

Davidson (5-5) at Central-Phenix City (9-0)

Auburn (8-2) at Baker (8-2)

Dothan (8-2) at Mary Montgomery (10-0)

Daphne (6-4) at Enterprise (8-2)

Hoover (4-6) at James Clemens (7-3)

Bob Jones (5-5) at Hewitt-Trussville (7-3)

Florence (6-4) at Thompson (8-1), Thursday

Vestavia Hills (8-2) at Austin (8-2)


CLASS 6A


McAdory (6-4) at Saraland (10-0)

Briarwood (5-5) at Carver-Montgomery (7-3)

St. Paul’s (7-3) at Hillcrest-Tuscaloosa (10-0)

Wetumpka (5-5) at Helena (8-2), Thursday

Sidney Lanier (5-5) at Benjamin Russell (8-2), Thursday

Theodore (7-3) at Hueytown (7-3)

Homewood (6-4) at Pike Road (8-2)

Bessemer City (5-5) at Spanish Fort (8-2)

Mae Jemison (3-7) at Parker (9-1), Thursday

Athens (8-2) at Oxford (8-2)

Gardendale (3-7) at Gadsden City (7-3)

Center Point (7-3) at Hartselle (8-2)

Pinson Valley (4-5) at Muscle Shoals (9-0)

Mortimer Jordan (8-2) at Fort Payne (6-4)

Cullman (5-5) at Clay-Chalkville (9-0)

Buckhorn (6-4) at Mountain Brook (7-3)


CLASS 5A


Beauregard (6-4) at Gulf Shores (10-0)

Marbury (2-8) at Charles Henderson (6-3)

UMS-Wright (6-4) at Central-Clay County (10-0)

Headland (8-2) at Holtville (7-3)

Carroll (4-6) at Demopolis (8-2), Thursday

B.C. Rain (7-3) at Valley (7-3)

Shelby County (2-8) at Eufaula (7-3), Thursday

Elmore County (8-2) at Faith Academy (7-3)

West Point (5-5) at Ramsay (8-2), Thursday

Arab (7-2) at Leeds (8-2)

Fairfield (4-6) at Russellville (8-2)

Moody (8-2) at Scottsboro (8-2)

Springville (4-5) at Guntersville (8-1)

John Carroll (8-2) at Fairview (9-1)

Boaz (5-5) at Southside-Gadsden (8-2)

Lawrence County (6-4) at Pleasant Grove (8-1), Thursday



CLASS 4A

Cleburne County (4-6) at Jackson (9-0)

Sipsey Valley (6-4) at Andalusia (9-1)

St. Michael (6-4) at Handley (9-1)

BTW-Tuskegee (6-4) at American Christian (8-2)

Montgomery Academy (4-6) at Bibb County (9-1), Thursday

Bayside Academy (8-2) at Jacksonville (8-2)

West Blocton (6-4) at Montgomery Catholic (10-0)

Anniston (6-3) at T.R. Miller (7-3)

Priceville (4-6) at Dora (8-2)

Brooks (6-4) at Oneonta (7-2)

Oak Grove (5-4) at Westminster Christian (8-2)

Fultondale (4-6) at Deshler (7-3), Thursday

Etowah (3-7) at West Morgan (10-0), Thursday

Corner (9-1) at Randolph (6-4)

Central-Florence (6-4) at Cherokee County (9-1), Thursday

North Jackson (4-6) at Haleyville (7-3)



CLASS 3A

Beulah (4-6) at Mobile Christian (10-0)

Alabama Christian (6-4) at Houston Academy (9-1)

Flomaton (6-4) at Walter Wellborn (7-3)

Providence Christian (5-5) at Trinity (9-1), Thursday

Opp (4-6) at St. James (8-2)

W.S. Neal (7-3) at Randolph County (8-1)

Southside-Selma (7-3) at Straughn (9-1)

Dadeville (4-3) at Thomasville (8-1)

Phil Campbell (4-6) at Gordo (9-1)

Susan Moore (6-4) at Geraldine (9-1)

Fayette County (6-4) at Lauderdale County (10-0)

Piedmont (4-6) at J.B. Pennington (8-2)

Hokes Bluff (5-5) at Madison Academy (10-0)

Oakman (7-3) at Mars Hill Bible (9-1)

Vinemont (4-6) at Sylvania (8-2)

Colbert County (6-4) at Winfield (9-1), Thursday



CLASS 2A

Vincent (6-4) at Clarke County (5-5), Thursday

Goshen (8-2) at G.W. Long (7-3), Thursday

Washington County (4-6) at B.B. Comer (10-0)

Ariton (6-4) at Highland Home (9-1), Thursday

Wicksburg (5-5) at Reeltown (9-0)

Chickasaw (5-5) at Thorsby (8-2)

Luverne (7-3) at Cottonwood (8-1)

Isabella (8-2) at St. Luke’s (6-4), Thursday

Red Bay (6-4) at Tuscaloosa Academy (8-2)

Collinsville (8-2) at Southeastern-Blount (6-3)

Lamar County (7-3) at Tanner (7-3), Thursday

Pleasant Valley (5-5) at Pisgah (9-1)

West End (5-5) at Fyffe (9-1)

Aliceville (5-5) at Lexington (6-4)

North Sand Mountain (5-5) at Locust Fork (10-0)

Hatton (7-3) at Sulligent (8-2), Thursday



CLASS 1A

Calhoun (3-7) at Leroy (9-0)

Keith (6-4) at Georgiana (8-2)

Southern Choctaw (4-6) at Loachapoka (9-0), Thursday

Brantley (6-4) at Linden (6-2)

Florala (7-3) at Sweet Water (8-1)

Choctaw County (4-3) at Maplesville (6-4)

University Charter (5-5) at Elba (10-0)

Notasulga (5-4) at Millry (8-2), Thursday

Shoals Christian (5-5) at Lynn (9-1)

Coosa Christian (4-5) at Spring Garden (8-2)

Marion County (5-5) at Hackleburg (9-1), Thursday

Ragland (6-4) at Valley Head (7-3)

Winterboro (5-5) at Decatur Heritage (9-1)

Pickens County (7-3) at Addison (8-2)

Cedar Bluff (5-5) at Wadley (9-1), Thursday

Meek (6-4) at South Lamar (7-3)

Commentaires


bottom of page